-Yeni Sitemize Hoş Geldiniz.. - Bizi İzlemeye Devam Edin Daha Güzel Projeler ve Yeniliklerle Derneğimize Hizmet Edeceğiz. - Dernek Hesap No : İŞ BANKASI ŞİŞLİ HESAP NO : 1051 1835774 İBAN NO : TR95 0006 4000 0011 0511 8357 74
Kastamonu Cide Loç Yöresi Hakkında
Derneğimiz Hakkında
Duyurular

Düğün , Nişan  , Kına v.b Etkinliklerinizi Tarihlerini Biran Önce  Dernek Yöneticileriyle Paylaşınız.. 


Hava Durumu
Kastamonu Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 5,7726   5,7830
EURO 6,4503   6,4619
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür ama herkes kabı kadar alır
Sponsorlarımız
Anket
Yeni Dernek Sitemizi Nasil Buldunuz ?


 
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 21
Dün: 33
Toplam: 45401
LOÇ YÖRESİ HAKKINDA

 

Kastamonu iline 125 km, Cide ilçesine 35 km uzaklıktadır.Bölgenin  iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.4 Köyün Birleşmiş adıdır. Loç Bölgesinde 4 Köy 8 Mahallesi Bölgede Yaklaşık 700 Civarı Hane Vardır. Yöre Halkı geçimini sınırlı ölçüde tarım ve hayvancılık ile sağlamaktadır.

 

Bölgede ilköğretim okulu yoktur. Taşımalı Sistem İle Cide Merkezde Öğrenim Görülüyor.  Köyülerin içme suyu şebekesi vardır ancak Sadece Hamitli Köyünde kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır. Fakat Nufüs Yoğunluğu Fazla Olmama durumundan ötürü Faal Durumda Değildir. Bölgeye  ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köylerde ise Stabilize yol yoktur. elektrik ve sabit telefon vardır. Ayrıca sabit telefonun yanında Çamdibi  muhtarlık ofisinde halka açık ankesörlü telefon bulunmaktadır. 2007 yılında GSM vericisi kurulunca, köy ayrıca GSM kapsamına da girdi.Bölgede Sadece TURKCELL çekmektedir. 

 

Bölgenin En Gözde Yerlerinden Birisi Olan Valla Kanyonu Çıkışı ve Şıldır Şıldır Akan Devrekani Çayı Bölgenin gözdesi Aynı zamanda 18.YüzYıl a Ait olduğu bilinen  KILIÇLI Mağarası Mevcuttur. Bölgenin Girişinde Ve Loç Sınırlarında Olan DAĞLICA KUYNUÇ u Vardır. Bölge Bakir Olduğunda Bir Çok Gizli Kuynuç Bir Çok Gizli ve Gün Yüzüne Çıkmamış Mağaralar da Mevcuttur. Karakadı ve Hamitli yi Bir birine Bağlayan ve Yaklaşık 70 Yıllık Olan Ağaç Köprüsü Olduğu ve Hale Sapa Sağlam Tarihe Meydan okumaktadır. Çalışır Durumda Fakat Faal Olmayan Köy Değirmeni de Hamitli de Mevcuttur. Hamitli Köyünde Halka Açık Loç Vadisi Manzarası Ayaklar altında olan Mesire ve Piknik Alanı Vardır. 

 
facebook twitter youtube
Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı

Hayati BAL


Son Eklenen Video
  Kastamonu Cide Loç Vadisi Pekmez Yapımı !!

  Tüm videolar için tıklayınız.

Köşe Yazıları
Cide Yemekleri
Uğur Aykın
Cide ve Loç Bölgesine Has Yemekler....

Cide'de ve Yöremizde Kültür
Uğur Aykın
Cide'de ve Yöremizde Kültür...

Cide ve Yöremizde Ekonomi
Uğur Aykın
Cide ve Yöremizde Ekonomi...

Cide'de Turizm
Uğur Aykın
Cide'de Turizm...

Son Ziyaretçi Yorumları
ERDİNC AY
Yağmur,kar, soğuk demeden orya önünde 28 gün nöbet tutan, Kepçelerin karşısında bir abide gibi dimdik duran, Sarıyazmasını,toprak,kültür,su kabul ederek isyan bayrağı yapan, Türkiyemizden dünyanın en uç köşesine kadar nam salan, Loç Vadisi kadınlarımızın yalnızca bugünü değil, Her günü, ama her günü kutlu olsun,bayram olsun


Cideli
Sitenizi Çok Beğendim Loç Yöresine Hayırlı olsun.


Yılmaz CAN
Değerli admin.Evvela bu başarılı çalışmanızdan ötürü sizi ve nezdinizde Yönetim kurulu arkadaşlarınızı kutlarım.Bu site içinde eksik olarak gördüğüm küçük bir ayrıntı var .Üye olmak isteyenler için sayfa içinde print edilebilecek bir üyelik başvuru formu düzenlenmesi elzemdir diye düşünüyorum.Çalışmalarınızın devamını dilerimTüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Günlük Gazeteler
Yararlı Linkler
- E-Devlet
- Anadolu Ajansı
- Arabanızın Vergi Borcunu Öğrenin
- SSK Gün Dökümü
- Ne Zaman Emekli Olurum
- Kosgeb
- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müd.
- Ösym
Sponsorlarımız
Dosya İndirme Panosu
- Burs Başvuru Formu
- Asgari Geçim İndirim Formu
- Kaza Tespit Tutanağı
- Şifalı Bitkiler Sözlüğü
- İş Sözleşme Örneği
- Yıllık Faaliyet Formu Örneği
- Sağlık Sigortası Tazminat Formu
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.